Telefon

+36 (20) 423 6327

E-mail

info@szepiteszkozmetika.hu

Nyitvatartási idő

Bejelntekezés szükséges

Itt van az ősz, itt van újra!

Ha szeretnéd külsődet jó formába hozni, a hűvös idő beköszöntével van bőven teendőd.  Ez az időszak is legalább olyan fontos a bőrápolás szempontjából, mint a tavasz, vagy a nyári védekezés. A nyári napsugárzás következménye, a korai öregedési folyamatok felgyorsulásaAz ősz főleg a regenerálásról szól. 
Az első és legfontosabb lépés ilyenkor a bőr alapos megtisztítása. Bízom benne, hogy a napi bőrápolásod alapvető kelléke közé tartozik, egy bőrtípusodnak megfelelő arclemosó és egy tonik. Ahhoz, hogy eltávolítsuk a kiszáradt, elszarusodott hámréteget a következő lépés a bőr peelingezése, radírozása. Javaslom, kérd ki kozmetikusod tanácsát abban, számodra melyik a legideálisabb. Arcra én inkább az enzimes peelingeket ajánlanám, főként, ha érzékeny, a bőröd, de 40 év fölött mindenképpen. Kellő hatóidő után kíméletesen távolítja el az kiszáradt, elszarusodott hámréteget. Fiatalok használhatnak persze nyugodtan szemcsés, mechanikai arcradírokat. Testre kiválóak a tengeri sós, vagy cukor tartalmú testradírok. Minden esetben bő vízzel kell eltávolítani a peelingeket. Itt kell megemlíteni az őszi gyümölcssavas hámlasztás lehetőségét is, de ezt minden esetben beszéld meg kozmetikusoddal, illetve jobb, ha rá bízod.
Miután bőröd fellélegzett következik a táplálás! Ahogy egyre jobban „sétálunk az őszbe”, nem csak hűvösebb, hanem esős, szeles, ködös napok következnek. Bőrünk állapota egyre rosszabb lesz.
Hogy mi a megoldás? Krémezni, krémezni, krémezni! Ha normál vagy száraz a bőröd, használj legalább félzsíros krémet, ha zsírosodásra hajlamos, akkor is egy fokkal dúsabb hidratáló krémet szerezz be. Részesítsd előnybe a vitaminokat tartalmazó krémeket /A-, B-, E-, C-, K-vitamin/.

Kerüld a kőolajszármazékokat tartalmazó készítményeket,mivel az vízelvonó hatásánál fogva kiszárítják a bőrt.

 

Minden embernek más a bőrtípusa. Azonban, hogy rendben tudjuk bőrünk egészségét, fontos, hogy tisztában legyünk azzal, miképpen lehet azt megfelelően kezelni.

Normál bőr
A normál bőrt a megfelelő zsírtartalom, üde, egyenletesen festékezett, tompa fényű, tiszta, bársonyos tapintás jellemzi. Üdeségét a jó vérkeringés és a normál vastagságú szaruréteg adja. A helyes melanin-képzésnek köszönhető az egységes szín. A tompa fényt és a pórusok tisztaságát a megfelelő mennyiségű és összetételű faggyútermelés adja. Rugalmasságát az irha kellő hidratációja, a rugalmas rostok megfelelő aránya, a bőralja tömöttsége és a kellő izomtónus okozza.
Bár a normál bőr az idealizált bőrtípus, mégis, könnyen előfordulhat, hogy nyaranta zsírosabbá, telente pedig szárazabbá válhat a zord időjárás és a központi fűtés hatásai miatt, éppen ezért ezekben az időszakokban érdemes jobban odafigyelni ápolására.

Zsírhiányos bőr
A zsírhiányos bőr matt, de üde. Szorosan zárt pórusú, kissé érdes tapintású. Mitesszerek nagyon ritkán alakulnak ki rajta. Felszínén finom hámlás észlelhető. Az időjárás szélsőségeire kipirulással reagál. Sokan tévesen „száraz bőrnek” hívják, vagy összetévesztik a hasonló tüneteket produkáló korpás szeborreas bőrrel, amely a zsíros csoportba tartozik. A zsírhiányos bőr faggyú- és szaruzsír-termelése csökkent, ezáltal a bőrfelszíni emulzió összetétele megváltozik, ezért nem képes a vízvesztés megakadályozására. A zsírhiány tehát együtt jár a vízhiánnyal. Gyakori öregkorban, vagy kóros anyagcsere-folyamatok, esetleg hormonális zavarok esetén. De nem kedveznek neki a szárító kozmetikumok és a gyakori melegvizes mosakodás sem.
Helyettük keressük a növényi és állati olajokat, zsírokat, valamint az A-, E-, F-vitaminokat, és az ezeket tartalmazó zöldségeket, gyümölcsöket és gabonaszármazékokat is.

Vízhiányos bőr
Fakó színű, érdes felszínű, petyhüdt, esetenként nyúlós tapintású. Rugalmassága, tónusa csökkent. Ideje korán ráncosodik. Szűk pórusaiban fonalszerű úgynevezett tűkomedók (apró fekete szőrszerű mitesszerek) képződhetnek. A hámrétegen kívül, az irhában és a bőraljában is csökken a víztartalom. Mindig felületi vízhiánnyal kombinálódik. Kerüljük a túlzott fűtést, a kemény víz használatát, a dohányzást és a túlzott napozást, szoláriumozást. Ahhoz, hogy minél több nedvességet tudjunk a bőrbe juttatni, fogyasszunk sok lédús és rostos élelmiszert. Párologtassunk a lakásban, tartsunk sok szobanövényt, mozogjunk rendszeresen friss levegőn.

Olajos szeborrea
Zsírosan fénylő, fakó színű, sokszor sárgás árnyalatú. Az arc középvonalában, de nem ritkán az egész arcon sok, szürkésfekete, könnyen eltávolítható mitesszer látható. A faggyú olajsav-tartalma fokozott, a bőrfelszínt bevonó fényes réteg gátolja a bőrlégzést. A faggyú serkenti az elszarusodást, ezáltal a szőrtüszők kivezető nyílása eltömődik, a faggyú nem tud ürülni, kis faggyúdugaszok alakulnak ki. Sajnos, ennél a bőrtípusnál gyakori az örökletes hajlam, vagy az androgén (férfi nemi hormon) túltengés. De kialakulhat erős pszichés megterhelés, vagy túlzott napozás, és helytelen életmód esetén is.
Használjunk zsírtalanító, illetve faggyúmirigy-működést szabályozó készítményeket. Sokat tartózkodjunk friss levegőn, kerüljük a dohányzást és a hormonháztartást megzavaró, vagy befolyásoló gyógyszerek szedését.

Korpás szeborrea
Fénytelen, sápadt szürkés színű, tág pórusú, korpázóan hámló, zsíros, érdes tapintású. A felülete gyakran feszül és gyulladt. A zsírhiányos bőrrel ellentétben tele van nehezen ürülő fekete és fehér mitesszerekkel. Hasonlóak, mint az olajos szeborreáé, de hozzájárulnak még a helytelen táplálkozási szokások és az emésztési problémák is. Gyógyulása csak gyökeres életforma-változtatással érhető el.
Addig is, amíg erre nem kerül sor, sűrűn radírozzuk az elhalt hámsejteket, alkalmazzunk nyugtató, gyulladáscsökkentő gyógynövényteákból borogatást (zsurlófű, feketenadálytő, cickafark, levendula, kakukkfű) és fogyasszunk, valamint kenjünk rá minél több B-vitamint tartalmazó készítményt (kefir, gabona félék).

Kombinált bőrtípusok
A gyakorlatban nagyon ritka az egyes bőrtípusok önálló előfordulása, legtöbbször ezzel, a kombináltnak nevezett típussal találkozhatunk. A szeborrea például leginkább a mellcsonti rész, az áll-orr-homlok vonal, a fej, valamint a hátközép bőrére jellemző. A vízhiány a normál bőr kivételével minden bőrtípus mellett felléphet. A zsírhiány viszont leginkább az orcákra és a szem környékére jellemző.
Kezelése is kombinált: az adott részen az adott bőrtípusnak megfelelő.

Akne

Ha a bőrben található faggyúmirigyek kivezető nyílása eltömődik, a baktériumok elszaporodhatnak, a bőr begyullad, és kialakul az akné. Ennek a bőrproblémának fokozottabb jelenléte kamaszkorban figyelhető meg. A hormonális változások hatására azonban a későbbi életkorokban is kialakulhat. Az akné leggyakrabban a test faggyúmirigyekben gazdag területein jelentkezik – például a homlokon, orrcimpákon és az állon.
Télen a bőr öntisztulása csökken, így a tünetek fokozódnak, a nyári napfény azonban jótékony hatással van a bőrre. Fogyasszunk sok A-vitamin-tartalmú zöldséget, gyümölcsöt. A sárgarépa, a spenót, a sütőtök, illetve a kajszibarack egyaránt gazdag A-vitamin forrás.

Ajánlott cikkek